Kůň je přítel.

Videa

Tato videa nemají ambice působit výukově, jedná se spíš o inspiraci a ilustraci mojí práce :-)

19.9.

Jen tak si být v lese:

13.9.

Není čas a není síla... Tak se točíme dokola. :-D

Třetí lekce s hýbajícím se prknem, sestřih. - 1.8.2017

Ostatní koně vyháním - lepší by bylo je prostě oddělit, ale podlehla jsem mylnému dojmu, že obtěžovat nebudou.

25.6.2017

Často si povídáme o R+ a trávě... Před rokem byla pozitivka na trávě něco nedosažitelného :-) A největší radost mám stejně z psiny, absolutně jsem nečekala, že během necelých tří měsíců bude tohle možné!

Slepice (od kamarádů) - 29.5.2017

Kůň je přítel... pes je přítel... slepice je přítel.
Docela často se mi stává, že někoho něco tak trochu učím a on dosáhne v té konkrétní věci mnohem lepších výsledků než já - zde konkrétně slepičí cvičenec - naše slepice takových kvalit rozhodně nedosahují.
Děkuji za poskytnutí videa!

Trénujeme na závody! - 6.4.2017

jedná se o tuhle akci :-)

Čtvrtá lekce "lonžování" - 24.3.2017

Ano, je to rozmazané, kůň je daleko a odporně špinavý, ale... chodí dokola! :-D

Pití - 15.3.2017

Můžeš koně přivést k vodě... A můžeš ho naučit, aby se na signál napil :-)

Vyklidňování - 13.3.2017

Jeden z důvodů pro R+ je ten, že snaha ovládat se je zvířecí. Já jen dávám možnost :-)

Předjarní neděle - 12.3.2017

Jen tak :-)

Pokus o R+ ježdění - 13.2.2017

Opakovaně si rozbíjím couvání. Nejdřív ze země, to bylo na podzim - střídaly se fáze "kůň kouká a necouvne ani o píď", "kůň normálně couvá dokud chci" a "kůň couvá přesně tři kroky bez ohledu na mě". Teď provádím totéž ze hřbetu, v sobotu necouvla ani za nic ani o kousek, dneska couvá. :-D Na začátku je vidět absolutní "nereakce", pak začne couvat... Moc jasno v tom nemám, co a proč a jak.
Mám předsevzetí, že z toho časem bude ježdění!
A stejně je na tom nejlepší to, že z drátů padá sníh a ona občas neví a přesto mě nezabíjí

Zametání

Ta dnešní móda, samé bičíčky, pamlsky, ohláfky, emoce, klikříky, hůlčičky a já nevím co. A výsledky? Akorát s lidma ti koně zametají! To u nás zásadně zametá člověk (s) koně(m)! :-D

Jdeme jezdit?

Řešili jsme problém "před jezdcem utíká". Začneme asi řešit problém "utíká k jezdci moc rychle"... Na začátku videa jem vylezla na nasedací špalek a zavolala ji. Nenasedám, protože je ohavně mokrá, místo toho je zařazena příprava na nasedání opilce, ztrátu rovnováhy a všeliké kymácení. Všimněte si, že ji volám v momentě, kdy mě nehypnotizuje. Proč? Protože nechci podporovat civění a snahu pracovat za každou cenu. :-)

Přistoupení

Ilustrace - přistoupení "nabízením" a "vyhrožováním". Ani jedno není dokonalé a hotové, obojí je ve fázi "učíme se, už trochu tušíme, o co jde". :-)

Procházkování 2016

Když bylo ještě hezky - návrat z výletu.

Plány, co s tím dál - poladit a učesat povely, aby měla zvířátka jasno, koho se co týká. Je tam vidět trocha komunikačního šumu :-)

Bezudidlový terén - poslední předzávodní venčení

Když máme k dispozici člověka ochotného natáčet, musíme toho využít :-) Kameraman shodou okolností sedí na koni s výkonností S, bez sedla, se stájovkou.

Čtyři grácie

Kolik koní venčí člověk najednou? Čím dál tím víc! Kameramanovi se trochu třesou ruce :-D Rostou nám na louce koně jak houby po dešti, jen si je posbírat... Aneb první naklusání čtyř grácií. Je tam ještě hodně co ladit, ale to půjde! :-)

Experiment "klikáme ze hřbetu" :-)

Filmová hvězda ze mě nebude, při natáčení si vyrábím naštvanějšího koně než jindy.

Kůň je ježděný, loni na jaře jsme několik měsíců řešili nasedání, tehdy R- a pamlsky. Jsem zvědavá, jestli někdy budu R+ umět stejně dobře

Je to celkem zážitek, přepnutí hlavy na klikr a nasedání. Vzhledem k tomu, že se pohybuji i u problémových koní, je pro mě "ztráta kontroly" trochu oříšek. Důsledně mi nabízí k nasedání pravou stranu, ze které jsem začala nasedat až já, ta levá "to" v sobě pořád má. Popojití při prvním nasednutí hážu trochu na to, že při pokusu předtím jsem do ní zaryla ledvinku.

Pamlskuju jednostranně, protože jinak mi ukousne klikr ze zápěstí.

Není to prezentováno jako "návod" nebo "správně". Je to spíš dokument, abych nás viděla zvenku. Ono je to člověku z křesla hned jasné, jak to mělo být :-)

Ranní rozcvička

Tři grácie

Kolik koní venčí člověk najednou? Tolik, kolik jich má...

>

Nakládačka

(při nakládání koní je zásadní dostatek trpělivosti, takže prvních cca 15 vteřin videa berte jako praktickou přípravu :-)

Procházkování 2015

Tohle je pro mě "mít koně".