Kůň je přítel.

Kdo jsem a co dělám?

Jezdeckou licenci jsem získala v roce 2004, od té doby jsem se postupně od "běžných" jezdeckých klubů odklonila k "alternativním" způsobům. Zjistila jsem, že stojí za to ptát se koní na jejich názor.

V roce 2006 jsem dostala svého životního koně - sedmiletou neobsedlou klisnu “teplokrevného typu” z arabské kobyly neznámého původu. Moc jsem toho neuměla a věděla jsem spíš to, co ji naučit nechci, než co ano. I přes to (nebo i proto? :-) je z ní dokonalý koník.

Od roku 2008 mě postupně kamarádi žádali o pomoc nebo radu, takže jsem dostávala do ruky další a další koníky s různými povahami a problémky nebo problémy.

Také se nám v roce 2008 narodil nečekaný dáreček, hříbátko Berenika, zjištěné měsíc před porodem. Pár let jsem se snažila jen dva koně uživit a přitom dostudovat, ve volných chvílích jsem obsedala, přiježďovala a vychovávala i různé cizí koně.

V roce 2014 jsem absolvovala instruktorský kurz ČJF se zaměřením na vytrvalost. Moje výkonnost je stupeň S ve vytrvalosti. Ve stejném roce jsem se začala zajímat o pozitivní posilování (“klikr trénink”).

I přes formální výkonnost jsou naši koně spíš turisté a kamarádi. Pokud vám jde o běžný život s koněm, včetně kochání se přírodou, pokud chcete zlepšovat vaši komunikaci a dokázat stále víc, zkusím vám pomoct. Pokud je vaší prioritou zabodovat na závodech, doporučím trenéry, o kterých si myslím, že to dělají dobře.

Pokud vás něco zajímá, ptejte se :-)

1.3.2016

Jana Lohrová