Kůň je přítel.

Semináře

Je možné uspořádat celodenní nebo víkendový seminář. V případě speciálních požadavků není problém vymyslet cokoli jiného, než je níže napsané :-)

- Úvod do "pozitivky"
Seznámení s principy pozitivního posilování, první část je teoretická včetně ukázek a nácviku na lidech, druhá část je praktická s koňmi. Koně ani lidi nemusí mít žádné zkušenosti s klikr tréninkem. Je nutné zajistit dostatečné množství pamlsků a vhodný prostor pro ukázky (tj. místo, kde se koně cítí příjemně).

- PP 2 (pozitivní posilování 2)
Pokračovací seminář - účast na úvodním není nutnou podmínkou, ale zajišťuje, že budete vědět o čem mluvím :-) Řeší se dostávání cviků pod signál, problémy a zádrhely, práce se stresem a emocemi. Pro účast koně a člověka v praktické části je nutné, aby kůň zvládal manners, stání v klidu na místě při pohybu člověka kolem a ještě nějaký další cvik (například dotek nosem na target).

- "Pozitivka" pro děti
Seminář šitý na míru dle věku účastníků, hravá forma, hodně praktických cvičení jak se zvířátka nebo lidi učí.

- Nakládání a přeprava
Nejedná se o vyřešení problému, ale probereme způsoby, jak nakládat, co dělat když se nedaří, co je nutné a co je úplně nevhodné. Pro řešení koní, kteří mají nějaké zásadní trauma (jízdu s šíleným řidičem, havárii, brutální nakládání) je nutná dlouhodobá práce.

- Vytrvalostní intenzivka (víkend)
Už skoro tradiční podzimní akce u Tábora, jedná se v podstatě o přípravu koní do terénu se zaměřením na vandry a vytrvalost. Konkrétní program je přizpůsobený účastníkům, ale i neobsedlý kůň se může začít učit že "hromadný start" není panický úprk stáda :-)
Je možné uspořádat kdykoli a kdekoli, nebo se zúčastnit té naši "tradiční".

Dotazy, plánování a cokoli dalšího k seminářům směrujte na mail seminare@kunjepritel.cz.