Semináře

  • Úvod do pozitivky – seminář úvodní a „seznamovací“, jde o přiblížení základních principů využívaných při klikr tréninku, kromě samotného učení se budeme věnovat i emocím a prostředí. Součástí jsou praktická cvičení, probereme i začátek a konec lekce a způsoby jak předejít nejběžnějším problémům. Člověk je po semináři teoreticky vybaven dostatečně na to, aby mohl s koňmi pracovat, nicméně část lidí potřebuje více praktického tréninku (koordinace, načasování, jistota, jednoznačnost, srozumitelnost).
  • Pozitivka pro děti – seznámení dětí se způsobem práce, vysvětlení pojmů „odměna“ a „trest“, hodně praktických cvičení mezi sebou i se zvířaty. Vhodné pro děti libovolného věku se zájmem o problematiku a schopné udržet chvíli pozornost.
  • Pozitivka II – seminář pokračovací, obsahem je zvyšování kriterií, práce se stresem, start a stop, default behaviour, dostávání cviků pod signál. Praxe s koňmi záleží na tom, jaké koně máte k dispozici, jednoduchá „(anti)stresová“ cvičení jdou dělat skoro vždycky.
  • Pozitivka pro život – praktické cvičení s mými koňmi, dopoledne nebo odpoledne. Konkrétní zaměření záleží na tom, co zrovna chcete řešit. Nutná základní znalost principů práce a ideálně nějaká vlastní praxe.
  • Kreativní trenér – jedná se o večerní akci na cca 3 hodiny. Probereme problematiku zvyšování kriterií a plánování tréninku, možnosti tréninkových plánů, dostávání cviků pod signál a jejich spolehlivost, možnosti odměňování a způsoby jak postupně používat méně a méně pamlsků…
  • Pohyb koně od A do Z – když s koňmi pracujeme tak s nimi hýbeme – je dobré to dělat tak, aby jim to prospívalo nebo je to alespoň nepoškozovalo. Základní způsoby jak jde s kterou částí koně hýbat od pár milimetrů na několik metrů, k čemu a proč směřovat, co se snažit vidět…
  • Welfare, veterina, kopyta – nahlédnutí do toho jak zjistit jak moc má můj kůň naplněné potřeby, nápady a podněty co zlepšit. Zkoumání fyzického stavu koně (základní vyšetření). Ke kopytům nemám odbornou kvalifikaci na jejich úpravu, nicméně můžeme mluvit o tom co a proč chceme vidět (moji koně se pohybují částečně naboso i ve vytrvalostním sportu, v případě tvrdších a delších tratí chráníme kopyta botičkami).